Přeskočit navigaci.

Články přehled

Další listy: 1

Soutěž o poukazy na šperky 3x1000 Kč.

Internetová soutěž s Beremese.eu o poukazy na nákup šperků. Vyhrejte slevové kupony 3x1000 Kč na Váš nákup.

25. 4. 2012,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Venkovské veselky dříve a dnes

Dřívější svatby probíhaly mnohem více v duchu daných tradic. V současnosti se od různých zažitých zvyků upouští, ale i přesto se některé dodržují. Některé více, jiné méně či ojediněle. V následujícím přehledu se dočtete, jaký byl průběh stavebních příprav v dřívějších dobách, které více dbaly na dodržování tradic. Veselka je staročeský název svatebního dne.

9. 1. 2012,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Svatební hostina

Svatební hostina následuje vždy po svatebním obřadu. Ve své podstatě to nejdelší etapa ze všech částí celého svatebního dne. Všichni se navzájem blíže poznávají a gratulují novomanželům k čerstvě uzavřenému manželství.

12. 11. 2011,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Svatebčané

Svatebčané a jejich výběr není vždy lehkou záležitostí. O to těžší to mají lidé, kteří pocházejí z rozvedených rodin, či většina příbuzenstva již není na světě. Zde se výběr svatebních hostů mnohdy komplikuje napjatými vztahy nebo zcela vyhaslými vztahy.

8. 9. 2011,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Církevní sňatek

Rozhodnete-li se pro uzavření církevního sňatku, matrice se tak i tak nevyhnete. Nejdříve si musíte na matrice požádat o vydání osvědčení o splnění všech požadavků zákona o rodině pro uzavření manželství církevní formou. Po uzavření sňatku vám i tato matrika vydá oddací list.

16. 6. 2011,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Zajímavosti ohledně veselek

Dřívější veselky probíhaly v určité časové posloupnosti, kterou charakterizovalo množství standardních úkonů. Mnohé z těchto úkonů jsou již dnes „mrtvé“ a jako takové se nepraktikují. S některými z nich se můžete seznámit v následujícím textu.

18. 4. 2011,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Svatební oblečení

Tuto problematiku řeší snad každá žena, která se na svatbu připravuje ať už v roli nevěsty nebo svatebního hosta. Zajisté se najdou i muži, kteří váhají, co si na sebe v tak významný den obléci. Základním bodem je, aby ženich i nevěsta spolu, co se týče oděvu, ladili.

31. 12. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Občanský sňatek

Občanský sňatek je určen pro ty, co nejsou věřící a většinou to tak bývá, že jej absolvují lidé bez víry. Děje se tak na úřadě, který spadá do místa trvalého bydliště jednoho ze snoubenců (ale není to nutná podmínka). Veškeré záležitosti se vyřizují na matrice tohoto úřadu.

23. 11. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Z historie svateb

Následující řádky mají za úkol vám představit stěžejní informace z historického vývoje staveb od počátku až po současnost. Zajisté se dočtete mnoho zajímavých věcí a třeba si obohatíte i své dosavadní znalosti.

5. 11. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Pověry

Každý významný akt v lidském životě provázejí různá pořekadla, slovní hříčky či pověry. Ne jinak je tomu i u svateb. Některé z nich vám budou určitě známé, jiné vás zase překvapí, některé možná i potěší. V konečném důsledku je jen na vás, zdali těmto pořekadlům či pověrám budete věřit nebo ne.

18. 9. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Zasnoubení, námluvy a plánování svatby

Co se děje dnes, se možná nedělo několik desítek či stovek let nazpět. Dnešní doba směřuje k netradičním způsobům zasnoubení i samotného konání svatebního dne. Je jen na vás, jakým způsobem si svoje zasnoubení, námluvy či svatební den naplánujete.

4. 6. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Svatební den je tady

Po dlouhých, možná i bezesných nocích, je tu ten nejdůležitější den ze všech. Co jste nestihli zajistit doteď, těžko budete nahánět v příštích několika hodinách. Ale i přesto, že se vám všechno nepodařilo, hodně starosti za hlavu a celý den si vychutnejte do dna poháru.

11. 5. 2010,  Pavla Nováková,  0

číst článek...

Další listy: 1

manual

Nové články

Doprovodný obrázek Soutěž o poukazy na šperky 3x1000 Kč.

Internetová soutěž s Beremese.eu o poukazy na nákup šperků. Vyhrejte slevové kupony 3x1000 Kč na Váš nákup.

Doprovodný obrázek Venkovské veselky dříve a dnes

Dřívější svatby probíhaly mnohem více v duchu daných tradic. V současnosti se od různých zažitých zvyků upouští, ale i p…

Doprovodný obrázek Svatební hostina

Svatební hostina následuje vždy po svatebním obřadu. Ve své podstatě to nejdelší etapa ze všech částí celého svatebního …

Zobrazit další články

Mohlo by vás zajímat
Ubytování Valtice

Penzion Prinz, ubytování v obci Valtice.Rodinný penzion v srdci LVA.

Nově přidané firmy

Zlatníctvo LORETTA®

Adresa: Smetanova 9, Trenčín

Svatebni salon Natali s.r.o.

Adresa: Pod Vodárnou 399, Borek, Česke Budějovice

Svatební Asistentka

Adresa: Ráby 72,

Zobrazit další firmy